Uchwała nr 600/2000
Rady Miasta  Torunia
z dnia 19 października 2000 roku

 

w  sprawie  zmiany  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia dla terenu oznaczonego symbolem Z 03 PP, położonego przy ul. Szosa Bydgoska 136-138 i bocznicy kolejowej.

Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity - Dz. U. z 1999 r. nr 15, poz. 139  z późniejszymi zmianami) oraz art. 18 ust. 2 pkt. 5  ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity - Dz. U. z 1996 r. nr 13, poz. 74  z późniejszymi zmianami) 

 

Rada Miasta Torunia
uchwala, co następuje:

 

 § 1

1. Uchwala się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia  dla obszaru oznaczonego symbolem Z 03 PP, położonego przy ul. Szosa Bydgoska 136-138 i bocznicy kolejowej - zwaną dalej zmianą planu.

2. Przedmiotem zmiany planu są:
  1) przeznaczenie terenu,
  2) zasady  zagospodarowania terenu,
  3) zasady tymczasowego użytkowania.

 

§ 2

1.   Zmiana planu, o której mowa w § 1  ust. 1, obejmuje obszar pokazany na rysunku zmiany planu w skali  1:5000 - stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały.

2. Linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu bądź różnych zasadach zagospodarowania oznaczone graficznie na rysunku zmiany planu są obowiązującymi ustaleniami zmiany planu.

 

§ 3

1. Dla terenu pokazanego na rysunku zmiany planu, oznaczonego symbolem Z 03 PP  ustala się następujące przeznaczenie podstawowe:  przemysł,  usługi komercyjne.

2. Dla terenu, o którym mowa w  ust. 1  ustala się następujące przeznaczenie  dopuszczalne: 

    1) parkingi oraz inne obiekty i urządzenia związane z obsługą komunikacji, 
    2) zieleń,
    3) obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej.

3. Dla terenu, o którym mowa w ust. 1 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) nieprzekraczalną linię zabudowy kubaturowej w odległości 14 m licząc od krawędzi istniejącej jezdni ul. Szosa Bydgoska,
2) lokalizację projektowanej zabudowy w zgodnych z obowiązującymi przepisami odległościach od istniejących urządzeń infrastruktury technicznej;  dopuszcza się ich przebudowę  - w uzgodnieniu z odpowiednimi gestorami tych urządzeń, 
3) zaopatrzenie w wodę, energię elektryczną i gaz z istniejących lub projektowanych sieci lub urządzeń (w tym urządzenia indywidualne),
4) w projektach budowlanych należy przewidzieć  oświetlenie obiektów i terenu z możliwością przystosowania dla potrzeb obrony cywilnej oraz drogi pożarowe i stosowne urządzenia przeciwpożarowe - zgodnie z obowiązującymi przepisami, 
5) obowiązek odprowadzania ścieków sanitarnych i technologicznych do istniejącej lub projektowanej sieci kanalizacyjnej (w miarę potrzeb po ich wstępnym podczyszczeniu),
6) w zakresie zaopatrzenia w energię cieplną - nakaz stosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami w zakresie dopuszczalnych emisji zanieczyszczeń,
7) obowiązek zagospodarowania minimum 15% powierzchni terenu zielenią oraz obowiązek wprowadzenia zieleni izolacyjnej wzdłuż granic terenu,
8) nakaz ochrony istniejącej zieleni wysokiej.

4. Jako tymczasowe sposoby zagospodarowania terenu, o którym mowa w ust. 1 dopuszcza się  dotychczasowe użytkowanie.

 

§ 4

Tracą moc ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, zatwierdzonego Uchwałą Nr X\58\86 M.R.N. w Toruniu z dnia 27 stycznia 1986 r. (Dz. Urz. Woj. Toruńskiego Nr 2 poz. 70 z 1986 r. z późniejszymi zmianami) z potwierdzeniem aktualności Uchwałą Nr 80/90 Rady Miejskiej Torunia z dnia 20 grudnia 1990 r. w sprawie wykazu obowiązujących aktów prawa miejscowego (Dz. Urz. Woj. Toruńskiego Nr 11 poz. 71 z dnia 11. 03. 1991 r.) - w granicach opracowania niniejszej zmiany planu, zgodnie z załącznikiem graficznym.

 

§ 5

1. Ustala się stawkę procentową, służącą naliczeniu jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 10 %.

2. Ustala się stawkę procentową, służącą naliczeniu jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 0 % dla gruntów wykupywanych przez gminę na cele publiczne i urządzenia infrastruktury technicznej. 

 

§ 6

Do projektu zmiany planu dołącza się “Prognozę skutków wpływu ustaleń zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na środowisko przyrodnicze”, która nie podlega uchwaleniu. 

 

§ 7

Wykonanie niniejszej uchwały  powierza się Zarządowi Miasta Torunia.

 

§ 8

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

 

 

Przewodniczący                                                                                Rady Miasta Torunia

/-/ mgr inż. Bogdan Major