Uchwała nr 546/2000
Rady Miasta  Torunia
z dnia 14 września 2000 roku

 

w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, dotyczącej obszarów oznaczonych symbolami J06PP i J07PB,  położonych w rejonie ulic: Chrobrego, Łokietka, Mazurskiej i Dworcowej.

Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późniejszymi zmianami) oraz  art. 18 ust. 2  pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity - Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74  z późniejszymi zmianami)

 

Rada Miasta Torunia
uchwala, co następuje:

 

§ 1

1.   Uchwala się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia dla obszarów położonych w rejonie ulic: Chrobrego, Łokietka, Mazurskiej i Dworcowej, polegającą na uzupełnieniu funkcji podstawowej o funkcję dopuszczalną - usługi i handel.

2.   Zmiana planu, o której mowa w ust. 1, obejmuje obszar oznaczony na rysunku zmiany planu w skali 1:10 000,  który stanowi załącznik graficzny do niniejszej uchwały i jest integralną częścią zmiany planu.

 

§ 2

Przedmiotem ustaleń zmiany planu są:

1.   Przeznaczenie terenu.
2.   Zasady zagospodarowania terenu.
3.   Zasady tymczasowego użytkowania.

 

§ 3

1.   Dla obszaru oznaczonego symbolem J06PP objętego zmianą planu ustala się funkcję podstawową  - przemysł i działalność  produkcyjno-gospodarcza, nie powodujące szkodliwości i uciążliwości  dla środowiska przyrodniczego i osób trzecich.

2.   Dla obszaru, o którym mowa w ust. 1, ustala się funkcję dopuszczalną - usługi i handel z obowiązkiem ograniczenia szkodliwości i uciążliwości dla środowiska i ludzi do granicy zajmowanego terenu.

 

§ 4

1.   Dla obszaru oznaczonego symbolem J07PB objętego zmianą planu ustala się funkcję podstawową - działalność produkcyjno-gospodarcza, z obowiązkiem ograniczenia szkodliwości do granic zajmowanego terenu.

2.   Dla obszaru, o którym mowa w ust. 1, ustala się funkcję dopuszczalną - usługi i handel z obowiązkiem ograniczenia szkodliwości i uciążliwości dla środowiska i ludzi do granicy zajmowanego terenu.

3.   Dla obszaru, o którym mowa w ust. 1, zachowuje się istniejącą zabudowę mieszkaniową i dopuszcza się zabudowę mieszkaniową towarzyszącą funkcji podstawowej lub dopuszczalnej, w formie obiektu wolnostojącego lub w jednym obiekcie kubaturowym z funkcją podstawową lub dopuszczalną.

 

§ 5

Dla obszarów, o których mowa w §3 ust.1 i §4 ust.1 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

    1. odległość nowej zabudowy od terenu kolejowego zgodnie z odrębnymi, obowiązującymi przepisami;
2. nakaz utrzymania w niezmienionej formie Strugi Toruńskiej wraz z pasem zieleni istniejącej;
3.obowiązek uzgodnień wszelkiej działalności budowlanej z Miejskim Konserwatorem Zabytków z uwzględnieniem szczegółowych wytycznych konserwatorskich; 
4. obowiązek zachowania ulic : Dworcowa, Zaułek Dworcowy, Łokietka i Mazurska wraz z rowami odwadniającymi; 
5. wysokość nowej zabudowy do  5 kondygnacji nadziemnych;
6. zaopatrzenie w wodę i energię elektryczną z istniejących lub nowoprojektowanych sieci w uzgodnieniu z odpowiednim gestorem sieci;
7. obowiązek odprowadzenia ścieków  do istniejącej lub projektowanej kanalizacji;
8. zaopatrzenie w energię cieplną z istniejących lub projektowanych źródeł ciepła,  z wykluczeniem stosowania do opalania paliw stałych.

 

§ 6

Dla terenu, o którym mowa w §3 ust.1 i §4 ust. 1, ustala się jako tymczasowe użytkowanie - użytkowanie dotychczasowe.

 

§ 7

Tracą moc ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, zatwierdzonego uchwałą Miejskiej Rady Narodowej Nr X/58/86 z dnia 27 stycznia 1986 r. (Dz. Urz. Województwa Toruńskiego Nr 2, poz.70 z 1986 r. z późniejszymi zmianami) z potwierdzeniem aktualności Uchwałą Nr 80/90 Rady Miejskiej  Torunia z dnia 20 grudnia 1990 r. ( Dz. Urz. Województwa Toruńskiego Nr 11 poz. 71 z dnia 11.03.1991 r.), w granicach objętych zmianą planu.

 

§ 8

Ustala się stawkę procentową, służącą naliczeniu jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 30%.

 

§ 9

Integralną częścią zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie podlegającą uchwaleniu jest prognoza skutków wpływu ustaleń zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na środowisko przyrodnicze.

 

§ 10

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta Torunia.

 

§ 11

Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

 

 

Wiceprzewodniczący
Rady Miasta Torunia

/-/ Józef Jaworski