Uchwała nr 479/97
Rady Miejskiej Torunia
z dnia 17 kwietnia 1997 r.
w sprawie powołania komisji konkursowych w celu przeprowadzenia konkursów na stanowiska dyrektorów Zespołu Szkół Nr 2, I Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego, X Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Chemicznych i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu.
Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca
1990 r. o samorządzie terytorialnym (tekst jednolity z 1996 r. Dz. U. Nr 13,
poz. 74 z późn. zm.) oraz art. 36a ust. 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o
systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 z późn. zm.)
u c h w a l a, co następuje:
§ 1
W związku z ogłoszeniem konkursów na stanowiska dyrektorów:
-
Zespołu
Szkół Nr 2 w Toruniu, ul. Rydygiera 12a,
-
I
Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, ul. Zaułek Prosowy 1,
-
III
Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, ul. Bolta 5,
-
V
Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, ul. Sienkiewicza 34,
-
X
Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, ul. Pl. Św. Katarzyny 9,
-
Zespołu
Szkół Budowlanych w Toruniu, ul. Legionów 19/25,
-
Zespołu
Szkół Chemicznych i II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, ul. Osikowa 3,
-
Zespołu
Szkół Ekonomicznych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 39
powołuje się komisje konkursowe w składzie:
1.
dla Zespołu Szkół Nr 2 w Toruniu:
1) Jerzy Wiśniewski - przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
2) Wiesław Kaźmierkiewicz - przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
3) Czesław Stawikowski - przedstawiciel Kuratorium Oświaty
4) Henryka Kowalska - przedstawiciel Kuratorium Oświaty
5) Wojciech Bauza - przedstawiciel Rady Pedagogicznej
6) Mirosława Pawlik - przedstawiciel Rady Pedagogicznej
7) Barbara Mielczarek - przedstawiciel Rady Rodziców
8) Ewa Kujawa - przedstawiciel Rady Rodziców
9) Danuta
Brzózka-Ciechanowska - przedstawiciel ZNP
10)Ryszard Grzywiński - przedstawiciel NSZZ „Solidarność”
Na
przewodniczącego komisji konkursowej wyznacza się Jerzego Wisniewskiego.
2.dla
I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu:
1)
Maria Łapkiewicz -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
2)
Andrzej Wojciechowski -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
3) Czesław Stawikowski - przedstawiciel Kuratorium Oświaty
4) Teresa Pankowska - przedstawiciel Kuratorium Oświaty
5) Gizela Górna - przedstawiciel Rady
Pedagogicznej
6) Jadwiga Sochocka - przedstawiciel Rady Pedagogicznej
7) Ziemowit Jaraczewski - przedstawiciel Rady Rodziców
8) Aleksander Kopczyński - przedstawiciel Rady
Rodziców
9) Urszula Polak - przedstawiciel ZNP
10) Henryk Wróbel - przedstawiciel NSZZ „Solidarność”
Na przewodniczącego komisji konkursowej wyznacza się
Marię Łapkiewicz.
3. dla III Liceum
Ogólnokształcącego w Toruniu:
1) Teresa Nowacka -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
2) Andrzej Wojciechowski -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
3) Czesław Stawikowski -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
4) Teresa Pankowska -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
5)
Jan Szeliski -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
6)
Maria Bylicka -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
7)
Danuta Jaworska -
przedstawiciel Rady Rodziców
8)
Dariusz Kłos -
przedstawiciel Rady Rodziców
9)
Danuta Brzózka-Ciechanowska -
przedstawiciel ZNP
10)
Wanda Kowalska -
przedstawiciel NSZZ „Solidarność”
Na przewodniczącego komisji konkursowej wyznacza się
Teresę Nowacką.
4. dla V
Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu:
1) Jerzy
Wiśniewski - przedstawiciel
Gminy Miasta Torunia
2) Cesław
Degórski -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
3)
Czesław Stawikowski -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
4) Teresa
Pankowska -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
5)
Dariusz Lerch -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
6)
Andrzej Polewczyński -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
7)
Zbigniew Kilanowski -
przedstawiciel Rady Rodziców
8) Wacław
Zwierzchowski -
przedstawiciel Rady Rodziców
9)
Urszula Polak -
przedstawiciel ZNP
10) Henryk
Wróbel -
przedstawiciel NSZZ „Solidarność”
Na przewodniczącego komisji konkursowej wyznacza się
Jerzego Wiśniewskiego.
5. dla X Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu:
1)
Czesław Degórski -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
2) Marek Fuerst - przedstawiciel Gminy
Miasta Torunia
3)
Czesław Stawikowski -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
4) Teresa
Pankowska -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
5) Edward
Skowroński -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
6) Anna
Olszewska -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
7) Janusz
Palczewski -
przedstawiciel Rady Rodziców
8) Marian
Arendt -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
9)
Urszula Polak -
przedstawiciel ZNP
10)Ryszard
Grzywiński -
przedstawiciel NSZZ „Solidarność”
Na przewodniczącego komisji konkursowej wyznacza się
Czesława Degórskiego.
6. dla Zespołu Szkół Budowlanych w Toruniu:
1)
Wiesław Rapsiewicz -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
2) Maria
Łapkiewicz -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
3)
Czesław Stawikowski -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
4)
Leonard Żuchowski -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
5)
Jadwiga Kazała -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
6) Halina
Wojciechowska -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
7) Jerzy
Tomczak -
przedstawiciel Rady Rodziców
8)
Andrzej Śliwa -
przedstawiciel Rady Rodziców
9)
Urszula Polak -
przedstawiciel ZNP
10) Wanda
Kowalska -
przedstawiciel NSZZ „Solidarność”
Na przewodniczącego komisji konkursowej wyznacza się
Wiesława Rapsiewicza.
7. dla Zespołu Szkół Chemicznych i II Liceum
Ogólnokształcącego w Toruniu:
1)
Wiesław Kaźmierkiewicz -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
2) Marek
Fuerst -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
3)
Czesław Stawikowski -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
4) Teresa
Pankowska -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
5)
Aleksander Kazubski -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
6) Maria
Gutowska -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
7) Tadeusz Richert - przedstawiciel Rady Rodziców
8) Jan
Norkowski -
przedstawiciel Rady Rodziców
9)
Urszula Polak -
przedstawiciel ZNP
10) Jacek
Tymiński -
przedstawiciel NSZZ „Solidarność”
Na przewodniczącego komisji konkursowej wyznacza się
Wiesława Kaźmierkiewicza.
8. dla Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu:
1) Teresa
Nowacka -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
2)
Wiesław Rapsiewicz -
przedstawiciel Gminy Miasta Torunia
3)
Czesław Stawikowski -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
4)
Henryka Kowalska -
przedstawiciel Kuratorium Oświaty
5)
Arkadiusz Neckowicz -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
6) Ewa
Sentowska -
przedstawiciel Rady Pedagogicznej
7)
Katarzyna Hnatusz -
przedstawiciel Rady Rodziców
8)
Mirosław Makowski -
przedstawiciel Rady Rodziców
9)
Grzegorz Gruchlik -
przedstawiciel ZNP
10) Wanda
Kowalska -
przedstawiciel NSZZ „Solidarność”
Na przewodniczącego komisji konkursowej wyznacza się
Teresę Nowacką.
§ 2
Tryb pracy wszystkich komisji konkursowych określa „Regulamin pracy komisji konkursowej powołanej w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora szkoły, przedszkola lub placówki oświatowej prowadzonej przez Gminę Miasta Torunia” stanowiący załącznik do uchwały Nr 319/96 Rady Miejskiej Torunia z dnia 9 maja 1996 r.
§ 3
Wykonanie uchwały zleca się Zarządowi Miasta Torunia.
§ 4.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący
Rady
Miejskiej Torunia
/-/
mgr inż. Bogdan Major