Toruń: Prowadzenie działań w zakresie informacji i promocji dla realizowanego Projektu pn.: Bydgosko-Toruńskie Partnerstwo na rzecz zrównoważonego transportu
Numer ogłoszenia: 253453 - 2014; data zamieszczenia: 08.12.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia , ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 056 6118713, faks 056 6118622.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Prowadzenie działań w zakresie informacji i promocji dla realizowanego Projektu pn.: Bydgosko-Toruńskie Partnerstwo na rzecz zrównoważonego transportu.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1.1 Przedmiotem zamówienia jest Prowadzenie działań w zakresie informacji i promocji dla realizowanego Projektu pn.: Bydgosko-Toruńskie Partnerstwo na rzecz zrównoważonego transportu obejmujące: Zadanie 1: Opracowanie systemu identyfikacji wizualnej Projektu i wykonanie roll-upów, Zadanie 2: Utworzenie strony internetowej Projektu, Zadanie 3: Informacja do mediów dotycząca realizacji Projektu: 3.1 zlecenie dwóch artykułów sponsorowanych w prasie regionalnej: 3.1.1 jeden w trakcie realizacji projektu (wywiad z Prezydentem Miasta Torunia i Starostą Toruńskim), 3.1.2 jeden na zakończenie realizacji projektu (wywiad z Prezydentem Bydgoszczy i Starostą Bydgoskim), 3.2 zorganizowanie dwóch konferencji prasowych: 3.2.1 jedna na rozpoczęcie realizacji projektu w Bydgoszczy (MB), 3.2.2 jedna na zakończenie realizacji projektu w Toruniu (GMT), 3.3 nagranie i dystrybucja spotu reklamowego w radiu regionalnym informującego o konsultacjach społecznych, Zadanie 4: Wykonanie materiałów i gadżetów promocyjnych (do wykorzystania podczas konsultacji, konkursów w szkołach, seminariów): 4.1 Wykonanie materiałów i gadżetów promocyjnych na spotkania konsultacyjne i seminaria, 4.2 Wykonanie gadżetów motoryzacyjnych/rowerowych na konkursy w szkołach, Zadanie 5: Organizacja dwóch seminariów poświęconych problematyce systemów transportowych w Toruniu i Bydgoszczy, podczas których zostaną przedstawione założenia do studium opracowanego w ramach Projektu oraz promowana będzie idea zrównoważonego transportu: 5.1 organizacja I seminarium dla około 100 osób - na zakończenie opracowania Części I Studium w mieście Toruniu w tym: a) reklama w autobusach komunikacji miejskiej na ekranach LED w Bydgoszczy i Toruniu informujących o organizowanym I seminarium przez okres 1 miesiąca, b) wykonanie plakatów związanych z organizacją I seminarium, 5.2 organizacja II seminarium dla około 100 osób - na zakończenie opracowania całego dokumentu w mieście Bydgoszczy w tym: a) reklama w autobusach komunikacji miejskiej w Bydgoszczy i Toruniu informujących o organizowanym II seminarium przez okres 1 miesiąca, b) wykonanie plakatów związanych z organizacją II seminarium. Dodatkowy wymagany element w zakresie informacji i promocji Projektu - Organizacja konkursów w szkołach z zakresu zrównoważonego transportu i ochrony środowiska. 1.2 Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających. 1.3 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych oraz nie dopuszcza możliwości składana ofert wariantowych. 1.4 Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 4 pzp oraz postawienia zastrzeżeń, o których mowa w art. 36 a ust. 2 ustawy. 1.5. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia z postępowania wykonawcy, o którym mowa w art. 24 ust. 2a..

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79.34.22.00-5, 39.29.41.00-0, 22.46.20.00-6, 22.10.00.00-1, 92.11.11.20-4, 72.41.30.00-8.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 31.03.2016.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, jeżeli wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolności finansowej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. 2. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dokumentów dotyczących w szczególności: a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. 3. oświadczenie Wykonawcy, które z informacji zawartych w ofercie na stronach od .... do .... stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i jako takie nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania, w którym Wykonawca wykaże, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 4. oświadczenie Wykonawcy jaką cześć zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców) lub podanie nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1. ustawy

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

§ 9 wzoru umowy 1. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy (zgodnie z przepisem art. 144 PZP) w następującym zakresie: 1) deklaracji Wykonawcy w zakresie wykonania zamówienia samodzielnie/przy udziale Podwykonawców, na uzasadniony pisemny wniosek Wykonawcy i zaakceptowany przez Zamawiającego; 2) zmiany składu Zespołu realizującego przedmiot zamówienia wskazanego przez Wykonawcę w ofercie wyłącznie wtedy, gdy doświadczenie proponowanych osób będzie takie samo lub wyższe od doświadczenia wymaganego w warunkach udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 2. Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający lub Wykonawca dojdzie do wniosku, że w celu właściwej realizacji zamówienia istnieje potrzeba dokonania przewidzianej przez Zamawiającego w SIWZ zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, to każda ze Stron może się zwrócić do drugiej na piśmie z wnioskiem o dokonanie takiej zmiany. 3. Zmiany będą dokonywane na piśmie w postaci aneksu do umowy, po uprzednim wyrażeniu zgody na zmianę przez obie Strony. § 10 wzoru umowy 1. W przypadku zmian, w trakcie realizacji umowy stawek podatku VAT związanych z przedmiotem zamówienia, zmian wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz zmian zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, nie wcześniej niż z dniem wejścia w życie przepisów, z których wynikają w/w zmiany, wynagrodzenie brutto, o którym mowa w § 3 wzoru umowy, ulegnie odpowiednim zmianom. 2. Każdorazowo przed wprowadzeniem zmiany wynagrodzenia brutto, o której mowa w ust 1., Wykonawca jest obowiązany przedstawić Zamawiającemu, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów, na piśmie, wpływ zmian stawek podatku VAT, zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne na koszty wykonania zamówienia oraz propozycję nowego wynagrodzenia, potwierdzone powołaniem się na stosowne przepisy, z których wynikają w/w zmiany. Zmiana wynagrodzenia brutto, o której mowa w niniejszym paragrafie następuje po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego, w formie aneksu do umowy. 3.Wykonawca jest zobowiązany, w związku z możliwością zmian czynników, o których wyżej mowa, wpływających na wysokość wynagrodzenia za wykonanie umowy, przedłożyć w dniu zawarcia umowy zestawienie ilościowe pracowników, realizujących zamówienie objęte niniejszą umową, otrzymujących minimalne wynagrodzenie, o którym mowa w przepisach ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wraz ze wskazaniem procentowego zaangażowania w realizację zamówienia objętego niniejszą umową. Wykonawca jest zobowiązany zgłosić Zamawiającemu zmianę liczby takich pracowników oraz procentowego zaangażowania, w terminie 7 dni od dnia zaistnienia zmiany. 4. Wykonawca jest zobowiązany w dniu zawarcia umowy przedłożyć Zamawiającemu listę zawierającą liczbę osób wraz ze wskazaniem procentowego zaangażowania w realizację zamówienia objętego niniejszą umową, od których wynagrodzeń odprowadzane są składki zdrowotne i na ubezpieczenie społeczne. Wykonawca jest zobowiązany zgłosić Zamawiającemu zmianę liczby takich osób oraz procentowego zaangażowania, w terminie 7 dni od dnia zaistnienia zmiany. 5. W przypadku wystąpienia Wykonawcy o zmianę wysokości wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy z przyczyn określonych w ust. 1, jest on zobowiązany do udostępnienia Zamawiającemu wiarygodnych dokumentów uzasadniających złożony wniosek, w tym w szczególności: list obecności, list płac ze wskazaniem wysokości wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dot. osób realizujących zamówienie objęte niniejszą umową. 6. Nieprzedłożenie lub odmowa udostępnienia dokumentów, o których mowa w ust. 3-5 przez Wykonawcę uprawnia Zamawiającego do odmowy wyrażenia zgody na podwyższenie wysokości wynagrodzenia za wykonanie umowy. 7. Zwiększenie wynagrodzenia z powodu zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz zmian zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne będzie możliwe jeżeli Wykonawca rzeczywiście wypłaci osobom realizującym zamówienie objęte niniejszą umową należne podwyżki i ureguluje wszystkie należności wynikające z zawartych umów, związanych z wykonaniem przedmiotu umowy wobec ZUS, urzędów skarbowych i innych właściwych podmiotów . 8. Wypłata zwiększonego wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy z przyczyn określonych w ust. 1, nastąpi po spełnieniu wszystkich warunków określonych w niniejszym paragrafie, w terminie 30 dni od dnia zakończenia realizacji umowy, potwierdzonego protokołem

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.bip.torun.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Wydział Gospodarki Komunalnej, ul. Legionów 220, 87-100 Toruń, sekretariat wydziału..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 16.12.2014 godzina 12:00, miejsce: Wydział Gospodarki Komunalnej, ul. Legionów 220, 87-100 Toruń, sekretariat wydziału..

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Bydgosko-Toruńskie Partnerstwo na rzecz zrównoważonego transportu w ramach programu Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie